آجر نسوز سهند موجب قتل جوان 20ساله کرمانی شد

اجاق های چوبی، مانند اجاق های سنتی پیتزا، معمولاً از آجر نسوز سهند در ساختار داخلی اطراف محفظه فر استفاده می کنند. آجرهای آتشین در کف آشپزی و همچنین گنبد یا سقف اجاق های پیتزا استفاده می شوند و می توانند در برابر چرخه حرارتی (گرم شدن و خنک شدن سریع) که اجاق های هیزمی تجربه می کنند، مقاومت کنند.

استفاده از آجرهای آتش‌نشانی در اجاق‌های هیزمی باعث می‌شود که فر دوام زیادی داشته باشد و به راحتی می‌توانند متوسط دمای 900 درجه فارنهایتی را که این اجاق‌ها به آن می‌رسند، تحمل کنند.

از آجرهای آتش نشانی به عنوان عایق و آستر در انواع هیترهای چوبی، کوره های کوچک و حتی کوره های صنعتی استفاده می شود.

آجرهای نسوز، همانطور که گاهی اوقات آجرهای نسوز نامیده می‌شوند، در کوره‌های بلند استفاده می‌شوند زیرا رسانایی حرارتی پایینی دارند و گرمای کوره را عایق می‌کنند و مزیت مضاعف گرم‌تر و کارآمدتر کردن کوره را فراهم می‌کنند و همچنین از خارج از کوره محافظت می‌کنند.

آجر آتش نشانی یک بلوک مستطیلی شکل از خاک رس است که پخته شده و به گونه‌ای عمل‌آوری شده است که در برابر حرارت مقاوم باشد.

کاربردهای نسوز مانند شومینه و آستر کوره از جمله کاربردهای آجر نسوز است. آجرهای نسوز قادر به حفظ گرمای شدید بدون همجوشی هستند.

آجر نسوز معمولا حاوی اکسید آلومینیوم و دی اکسید سیلیکون است. فرآیند تولید شامل پخت آجر در دمای بالا برای ایجاد یک محصول سرامیکی منجمد شده است.

محصولات آجر آتش سوزی سنگین و متراکم با خاک رس آتشین ساخته می شوند که حاوی نسبت محتوای مناسبی از سیلیس و آلومینا است.

این مواد برای مدت زمان بسیار طولانی دوام می آورند و در مصارف خانگی، تجاری، صنعتی و کوره ها و کوره های آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرند.

بسیاری از مصارف صنعتی به خواص خاصی مانند هدایت حرارتی یا تخلخل نیاز دارند که باید با مشخصات خاصی مطابقت داشته باشند. خواص آجر نسوز را می توان با افزودن یا تنظیم مقدار مواد نسوز تنظیم کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.