ارده در بروجرد موجب کاهش آلاینده های هوا در تهران شد

ارده در بروجرد برای نسل‌ها یکی از اجزای آشپزخانه هندی و چینی بوده است. علاوه بر این، این یک نیروگاه از مواد معدنی است که جایگاه ویژه ای را در آیورودا و سایر اشکال سنتی پزشکی به دست آورده است.

از حفظ زیبایی و جوانی گرفته تا تامین فیبر غذایی کافی، دانه‌های ارده و یا بذرها به دلیل خواص درمانی‌شان توسط بسیاری از داروهای جامع و جایگزین ارزشمند هستند.

آنها مزایای سلامتی استثنایی دارند و می توانند با چندین بیماری نیز مبارزه کنند. در حالی که ممکن است شما زیاد از آن استفاده نکنید، اجداد شما مطمئناً از آن در غذاهای مختلف استفاده می کردند.

با ایجاد ایمنی خوب همراه با محتوای فیبر و پروتئین، عمر آنها را طولانی تر کرد. این دانه های ریز با طعم آجیلی بدون شک جایگزین عالی برای غذاهای فرآوری شده هستند. دانه‌های ارده در غلاف‌های Sesamum Indicum رشد می‌کنند، گیاهی گلدار که عمدتاً در مناطق گرمسیری هند و آفریقا یافت می‌شود.

دانه ارده سرشار از مواد معدنی ضروری مانند روی، مس، منیزیم و کلسیم است. همچنین حاوی چندین مجتمع ویتامین B و تعداد زیادی آنتی اکسیدان، فیبر و پروتئین است. در زیر اطلاعات تغذیه ای 100 گرم دانه ارده آورده شده است.

1.انرژی – 563 کیلو کالری
2.کربوهیدرات – 25 گرم
3.فیبر رژیمی – 16.8 گرم
4.چربی ها – 43.3 گرم
5.پروتئین – 18.3 گرم
6.کلسیم – 1450 میلی گرم
7.آهن – 9.3 میلی گرم
8.فسفر – 570 میلی گرم
9.مس – 2.29 میلی گرم
10.روی – 12.20 میلی گرم
دانه های ارده علاوه بر ارزش غذایی، فواید زیادی برای سلامتی دارند. پس از دانستن این فواید، شما را وادار می کند که فوراً آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

دانه های ارده به داشتن پوست و موی سالم کمک می کند. دانه های غنی از روغن حاوی خواص ارگانیک فوق العاده ای هستند که درخشش پوست و استحکام مو را باز می گرداند.

علاوه بر این، آنها سرشار از کمپلکس های ویتامین B مانند تیامین، نیاسین، اسید فولیک، پیریدوکسین و ریبوفلاوین هستند. در کنار مصرف منظم آنها می توانید به صورت هفتگی پوست سر خود را با روغن ارده ماساژ دهید و حتی به سراغ ماساژ بدن بروید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.