ام دی اف سفید فومنات موجب تغییر رنگ برف در زمستان شد

اگر شما یک دست ساز بزرگ هستید، احتمالاً با تخته فیبر با چگالی متوسط ​​روبرو شده اید که معمولاً به عنوان MDF شناخته می شود.

شاید شما یک قفسه ام دی اف قرار داده اید یا تزئینات ام دی اف سفید فومنات خود را ایجاد کرده اید.  شاید شما هم با آن برخورد کرده اید و حتی متوجه آن نشده اید. از این گذشته، ام دی اف از چوب های مهندسی شده مشابه تقلید می کند.

اما دقیقا چیست و چه زمانی باید از آن برای پروژه های خانگی خود استفاده کنید؟ در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد این محصول چوبی محبوب و مقرون به صرفه بدانید.

ام دی اف

ام دی اف یک محصول چوبی مهندسی شده است که از خاک اره، براده های چوب خشک شده و چسب تشکیل شده است که از طریق فشار و گرما با هم ذوب شده اند.

نتیجه تخته‌های صاف و سختی است که با دستگاه سمباده می‌شوند تا سطح صافی داشته باشند. از آنجایی که MDF از محصولات جانبی آسیاب چوب ساخته شده است، گره هایی را که تخته های چوب سخت و چوب نرم دارند، نشان نمی دهد و همچنین دارای ظاهر دانه های چوبی است که تخته های چوب سخت، چوب نرم یا تخته سه لا دارند.

در عوض، ظاهری صاف و بدون علامت یا بافت قابل تشخیص دارد. ام دی اف برهنه معمولاً یک رنگ قهوه ای روشن و بدون تغییر رنگ است.

در فروشگاه‌های لوازم خانگی، می‌توانید ورق‌های بزرگ ام‌دی‌اف را با ضخامت ۱/۴ اینچ تا ۳/۴ اینچ خریداری کنید. همچنین می توانید آن را به صورت دایره ای برش داده شده یا از قبل رنگ شده خریداری کنید.

و می توان تخته هایی را تهیه کرد که ضد حریق و مقاوم در برابر رطوبت باشند. گاهی اوقات مردم به ام دی اف بدلیل اینکه “چوب واقعی” نیستند نگاه می کنند اما کار کردن با آن در مقایسه با سایر انواع چوب بسیار آسان است.

سایر مزایای ام دی اف عبارتند از:

1- ارزان.

2- ساخته شده با چوب بازیافتی (خاک اره و تراشه) برای کمک به کاهش ضایعات.

3- می توان به راحتی بدون برجای گذاشتن ترکش، پارگی یا سوختگی اره کرد.

4- سخت و متراکم.

5- بدون گره بلکه بدون نقص.

6- رنگ را به خوبی می پذیرد.

7- چسباندن آسان.

8- می توان برای ایجاد قالب های تزئینی ماشین کاری کرد.

9- ام دی اف روکش شده می تواند ظاهر چوب سخت گران تری را ایجاد کند.

10-کمتر از چوب جامد منبسط و منقبض می شود.

11- در برابر آفات مقاومت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.