خرید عمده تخمه آفتابگردان خام

تخمه آفتابگردان خام از دانه های گیاهی بسیار پرمصرف بوده که در تهیه روغن و آجیل از آن استفاده می شود و این محصول با کیفیت بسیار مناسب به مشتریان عمده ارائه می‌شود؛ خریداران می‌توانند به صورت عمده و در تناژ بالا این تخمه خام را برای خود درخواست داده و از آن جهت کاربردهای مختلف استفاده نمایند همچنین خرید عمده با نرخ بسیار خوب انجام می شود و می تواند برای صادرات نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

خرید عمده تخمه آفتابگردان خام

بسته بندی انواع تخمه آفتابگردان خام

بسته بندی انواع تخمه آفتابگردان خام تخمه آفتابگردان خام از بخش پوسته خارجی و بخش داخلی تشکیل شده است و این محصول پس از برداشت از بوته آفتابگردان در مقابل نور خورشید یا در دستگاه های خشک کن کاملاً خشک می گردد و به این ترتیب رطوبت بخش خارجی آن کمترین مقدار ممکن می‌شود.

میزان توانایی پوسته چوبی در جذب رطوبت بسیار بالا است و همین خاصیت باعث می‌شود که در صورت قرار گرفتن در محیط مرطوب در کمترین زمان کیفیت خود را از دست بدهد و بافت نم دار شده چوبی آن عملاً استفاده از آن را بسیار مشکل خواهد کرد چون نگهداری این محصول به تدریج باعث ایجاد کپک بر روی آنان می شود و این محصول حتی پس از تفت دادن مزه و طعم خوبی نداشته باشد.

نوع بسته بندی این محصول فوق العاده اهمیت دارد و به همین خاطر محصول در گونی های پلاستیکی نگهداری می‌شود که امکان نفوذ هوا به درون آن وجود نخواهد داشت و به این شکل حداکثر مقدار خشکی در این محصول باقی می ماند.

این محصول به صورت خام در گونه های پلاستیکی با سایز متوسط نگهداری می شود تا در زمان مورد نظر تفت داده شده یا شور شود و از آن برای تهیه روغن استفاده می گردد همچنین نوع بسته بندی این محصول فوق العاده اهمیت دارد و به خصوص نگهداری آن در انبار با بسته بندی مناسب در حفظ کیفیت آن بسیار تاثیرگذار می باشد زیرا استفاده از بسته‌بندی مناسب نه تنها باعث جلوگیری از نرمی پوسته تخمه می‌شود بلکه تاثیر مستقیمی بر حفظ کیفیت مغز محصول نیز خواهد داشت.

دستگاه جدا کردن مغز تخمه آفتابگردان خام

دستگاه جدا کردن مغز تخمه آفتابگردان خام بخش پوسته خارجی تخمه آفتابگردان عملاً هیچ ارزش غذایی نداشته و آنچه که در این محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد مغز تخمه است که دارای مقدار بسیار زیادی روغن بوده همچنین طعم بسیار خوبی دارد و به همین خاطر از آن جهت تهیه روغن های نباتی استفاده می شود یا مغز را با روش‌های مختلفی بو داده و طعم دار می‌کنند و به صورت بسته‌بندی ارائه می نمایند.

مغز تخمه آفتابگردان با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی از آن خارج می‌شود و سیستم عملکرد این دستگاه ها به این شکل است که می توانند پوست را از مغز نموده و به مغز هیچ گونه آسیب و صدمه ای وارد نشود و درصد شکستگی مغزها بسیار کم است زیرا هر چه مغزها ظاهر سالم تری داشته باشند کیفیت محصول پایین خواهد آمد و کارخانه‌های تفت یا بسته بندی این محصول نوع شکسته آن را خریداری نمی‌کنند.

این دستگاه با سرعت عملکرد بسیار بالا می‌تواند در زمانی کم تعداد بسیار زیادی مغز را از تخمه ها خارج کند و آن را در دسترس قرار دهد همچنین در این دستگاه منحصر به فرد از تخمه های کاملاً خشک استفاده می شود تا امکان شکستن آنها بسیار راحت تر فراهم شود و به این ترتیب مغز از آنها خارج شود. در گذشته از روش های قدیمی تولید تخمه کدو و آفتابگردان استفاده می شد به این ترتیب که تخمه ها را جدا بو داده تا پوسته خارجی آن ترد شود. سپس آن را از منافع خاصی عبور می دادند تا مغزها از آن خارج گردند اما امروزه روش های متعددی استفاده می شود که یکی از آنها روش ضربه و شکاف است به این ترتیب که تخمه ها را در داخل مخازن خاص قرار می دهند و با ابزارهای مخصوص به آن ضربه وارد کرده تا دچار شکستگی شده و مغز آنها خارج شود.

در روش‌های جدید تخمه ها را از مسیرهای که دارای تیغه های برش مخصوص هستند عبور می‌دهند که باعث ایجاد ترک بر روی آنها شوند سپس با پرتاب آنها به دیواره فلزی باعث می شود که مغز از پوست جدا شود و در پایان با استفاده از سیستم دمیدن باد مغز های سنگین را از پوسته های سبکتر جدا می نمایند.

خواص انواع تخمه آفتابگردان خام

خواص انواع تخمه آفتابگردان خام تخمه آفتابگردان خام اگر چه به اندازه نوع بو داده آن از طعم مناسب برخوردار نیست اما دارای خواص بسیار ارزشمندی است به خصوص این که هیچ نوع افزودنی مانند نمک به آن اضافه شده است و از این جهت می‌تواند بسیار سالم و بی عیب باشد و برای سلامتی عالی است. از خواص انواع این تخم می توان به نقش آن در سلامت پوست اشاره کرد به این ترتیب که اسید چرب غیر اشباع موجود در آن می تواند مستقیماً در غشاء سلول های پوستی قرار بگیرد و به این صورت باعث نرمی و انعطاف پذیری هر چه بیشتر آن بشود بنابراین مصرف تخم مذکور می تواند در نرمی و لطافت پوست بسیار تاثیرگذار باشد.

این محصول می تواند غلظت کلسترول خون را کاهش دهد و چربی های نامناسب خون را به کمترین مقدار ممکن برساند؛ از دیگر خواص این محصول کاهش میزان چربی های کبدی است که با مصرف تخمه میزان آنها به مقدار زیادی کاهش می‌یابد و مواد معدنی و ویتامین های بسیار زیادی در این تخم وجود دارد که از نظر تامین احتیاجات بدن بسیار مناسب هستند.

مراکز توزیع تخمه آفتابگردان خام

مراکز توزیع تخمه آفتابگردان خام امروزه تخمه آفتابگردان خام توسط مراکز عرضه کننده این محصول به مشتریان در سراسر کشور ارائه خواهد شد و آنها می‌توانند از طریق این مراکز به بهترین این تخمه دسترسی پیدا کنند؛ برای خرید از این مراکز می‌توان مستقیماً به روش‌های امروزی با آنها تماس برقرار کرد و به جای طی مسافت طولانی و صرف هزینه زیاد می توان در کمترین زمان ممکن این محصول را با حداقل نرخ آن درخواست داد و به این شکل بهترین این تخمه را به دست آورد.

مرکز پخش تخمه نیاز مشتریان در سراسر کشور را می‌توانند تامین نمود و برای صادر کنندگان این دانه گیاهی به کشورهای دیگر نیز می توانند مرجع تامین باشد همچنین نرخ ارائه تخمه آفتابگردان پایین ترین قیمت ممکن خواهد بود و خریداران بدون محدودیت از نظر مقدار می توانند این تخمه را از مرکز تولید تخمه برای خود درخواست هند و از آن جهت صادرات یا انواع استفاده های دیگر بهره ببرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.