لامپ زنون موتور سیکلت موجب شکسته شدن دیوار چین شد

روشنایی لامپ زنون موتور سیکلت نشان دهنده آخرین پیشرفت در صنعت روشنایی است. بهره وری انرژی و طول عمر قابل توجه فناوری لامپ زنون موتور سیکلت تمام پتانسیل را برای تغییر روشی که سازمان ها با کاهش هزینه برق و مصرف کلی انرژی ایجاد می کنند، در اختیار دارد.

روشنایی لامپ زنون موتور سیکلت چیست؟ لامپ زنون موتور سیکلت مخفف دیود ساطع کننده نور است. لامپ زنون موتور سیکلت یک وسیله نیمه هادی است که از طریق فرآیندی به نام الکترولومینسانس نور تولید می کند.

هنگامی که جریان الکتریکی را از مواد نیمه هادی عبور می دهید، نور مرئی ساطع می کند. به این ترتیب، یک لامپ زنون موتور سیکلت کاملاً در تضاد با یک سلول فتوولتائیک است، که سلولی است که در آرایه های خورشیدی برای تبدیل نور مرئی به الکتریسیته استفاده می شود.

لامپ

ما سال‌هاست که از فناوری پشت لامپ زنون موتور سیکلت‌ها می‌دانیم. با کمک به توسعه ترانزیستورهای حالت جامد، فناوری لامپ زنون موتور سیکلت به فرود یک فضانورد در ماه و ایجاد رادیوهای قابل حمل AM کمک کرد!

در اوایل دهه 60، یک دانشمند جوان که برای جنرال الکتریک کار می کرد، اولین لامپ زنون موتور سیکلت ها را توسعه داد. شرکت ها برای اولین بار از آنها به عنوان چراغ های نشانگر برای بردهای مدار استفاده کردند و آنها به دلیل دوام و کارایی انرژی معروف شدند.

بسیاری از شهرداری ها از نسل دوم لامپ زنون موتور سیکلت ها استفاده کردند که در دهه های 80 و 90 در دسترس قرار گرفت، به عنوان جایگزینی برای لامپ زنون موتور سیکلت های رشته ای سنتی در چراغ های خیابان.

برخی از مردم شروع به آزمایش با استفاده از آنها به عنوان جایگزینی برای چراغ های فلورسنت در تابلوهای فضای باز کردند. در حال حاضر، ما در حال کار با نسل سوم لامپ زنون موتور سیکلت ها هستیم.

این آخرین نسل بیشتر از هر منبع روشنایی دوام می‌آورد، بادوام‌تر است، عملکرد بهتری دارد و از نظر انرژی کارآمدتر است. در حال حاضر بسیاری از تاسیسات صنعتی، تجاری و مسکونی از لامپ زنون موتور سیکلت برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.