لیمو شیرین تره بار موجب کاهش تولید زعفران در ایران شد

ویتامین C موجود در لیمو شیرین تره بار ممکن است به جذب بهتر آهن از منابع غیر هم به بدن کمک کند. بنابراین دفعه بعد که مقداری اسفناج خوردید، مقداری آب لیمو روی آن بفشارید!
لیمو ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. فصل سرماخوردگی و آنفولانزا است، بنابراین ما اکنون باید به ویژه در مورد محافظت از سیستم ایمنی خود فعال باشیم.

و یکی از راه‌هایی که می‌توانیم این کار را انجام دهیم، دریافت کافی ویتامین‌ها و مواد معدنی است که به تقویت سیستم ایمنی و کمک به تولید گلبول‌های سفید خون کمک می‌کنند.

لیمو

یکی از این مواد مغذی ویتامین C است و همانطور که گفته شد لیمو سرشار از این ماده مغذی است. لیمو را در آب، چای و شاید حتی روی یک سیب زمینی پخته بفشارید تا مطمئن شوید که این ماده مغذی پیشگیری از آنفولانزا و سرماخوردگی را به اندازه کافی دریافت می کنید.

و لیمو همچنین دارای خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی است. لیمو ممکن است به پیشگیری از سنگ کلیه کمک کند. لیمو سرشار از اسید سیتریک است که ممکن است به پیشگیری از سنگ کلیه کمک کند.

این اسید سیتریک از تشکیل سنگ جلوگیری می کند و سنگ های کوچکی را که شروع به تشکیل می کنند می شکند. اسید سیتریک محافظ است.

هرچه اسید سیتریک در ادرار شما بیشتر باشد، در برابر تشکیل سنگ‌های جدید کلیه محافظت می‌شوید.» UW Health گزارش می‌دهد.

مرکبات و آب میوه ها، به ویژه لیمو و لیموترش، حاوی بیشترین اسید سیتریک هستند. لیمو ممکن است به مبارزه با اثرات مخرب نوشیدن بیش از حد کمک کند.
مطالعه ای که توسط مؤسسه ملی بهداشت (NIH) گزارش شده است، به بررسی اثرات آب لیمو بر آسیب مزمن کبدی ناشی از الکل در موش ها پرداخت.

طبق این مطالعه، «درمان با آب لیمو باعث کاهش سطوح افزایش یافته AST [آسپارتات ترانس آمیناز] و ALT [آلانین ترانس آمیناز] در سرم شد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.