مراکز پخش تخمه کدو عمده

تخمه دانه ای پر چرب و پر پروتئین است که از گیاهان تهیه می شود . تخمه کدو دارای پوست زردی است که مغز آن به رنگ سبز است . هم به صورت خام و هم بوداده مورد مصرف قرار می‌گیرد . مرکز تخمه در ایران آذربایجان و به خصوص شهر خوی است ؛ که به شهر گل های آفتابگردان نیز شهرت دارد . تخمه کدو عمده در کدو تنبل و کدو حلوایی یافت می‌شود . پس زمانی که کدو تنبل مصرف می کنید ، تخم آن را دور نریزید ؛ زیرا سرشار از مواد مغذی است که هم برای سلامتی و هم زیبایی مفید است.

مراکز پخش تخمه کدو عمده

اطلاعاتی مختصر در مورد تخمه کدو خام

اطلاعاتی مختصر در مورد تخمه کدو خام

تخمه کدو خام از لحاظ مواد مغذی که در آن وجود دارد ، غنی است . شامل انواع ویتامین A ، ویتامین B ، ویتامین K ، کلسیم ، آهن ، فسفر ، منگنز و روی و پتاسیم است . مهمترین منبع برای دریافت زینک همان تخمه کدوی خام است . بو دادن تخمه کدو از خواص این دانه مغزی کم می‌کند .

این محصول دارای آنتی اکسیدان قوی می باشد که بدن را در مقابل انواع بیماری ها حفظ می کند . البته اگر می خواهید از خاصیت آنتی اکسیدان بودن این محصول استفاده کنید ، حتماً باید آن را به صورت خام مصرف کنید . به دلیل این که مغز این تخمه سرشار از فیبر است ، فرد پس از مصرف آن احساس سیری می‌کند ؛ که باعث می‌شود در طولانی مدت فرد کاهش وزن پیدا کند . چون دیگر رغبتی به خوردن غذاهای گوناگون دیگر ندارد .

تخم کدو باعث کاهش قند خون در افراد دیابتی نوع ۲ می شود . همچنین کلسترول خون را کاهش می‌دهد . این محصول حافظه را افزایش میدهد و باعث می شود تمرکز فرد بیشتر شود .با وجود تمام این مزایا اگر در خوردن تخمه کدو زیاده‌روی کنیم ، سیستم گوارش غیر منظم کار می‌کند و باعث ایجاد اسهال می شود .

قیمت انواع تخمه کدو عمده

قیمت انواع تخمه کدو عمده

قیمت تخمه کدو با توجه به کیفیت و همچنین خام یا بوداده شدن آن متفاوت است . همچنین برخی از تخمه ها مغز شده هستند که مسلماً در قیمت نهایی این محصول تاثیر بیشتری دارند . تخمه کدو تنبل آتلانتیک دارای گران قیمت ترین نوع تخمه کدو در جهان است .

در هنگام خرید تخم کدو تنبل به صورت فله به این نکات حتما توجه بفرمایید : حتما چند دانه از آن را به صورت تصادفی انتخاب کنید و ببینید که پوک نباشد ، دوم تخمه های مرغوب کدو معمولاً پوست نرمی دارند و اگر آن ها را در دستتان بگیرید و کمی فشار دهید، می بینید که انگشتان شما کمی چرب می شوند .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.