مرکز توزیع تخمه کدو مشهدی

تخمه کدو مشهدی از تخمه های محبوب ایرانیان از دیرباز است این تمخه از موارد صادراتی کشور ما هم محسوب میشود . این تخمه در جای جای ایران کشت میشود و جایگاه خود را پیدا کرده است . این دانه خوشمزه ، انواع مختلفی دارد و در سفره های عید به عنوان آجیل سر سفره کاربرد دارد .

مرکز توزیع تخمه کدو مشهدی

معرفی انواع تخمه کدو مشهدی

معرفی انواع تخمه کدو مشهدی تخمه کدو انواع مختلفی دارد ، مانند مشهدی ، گوشتی و . . . ، که خود تخم کدو مشهدی هم انواعی دارد ، تقسیم نوع تخم کدو مشهدی بر اساس این است که ، آیا این نوع تخم در مشهد کشت میشود یا در خوی یا در سایر نقاط ایران . پس نام تخم مشهدی یک برند نوع تخمه است که در سراسر دنیا به یک نوع خاص تخمه کدو اطلاق می شود .

پس تخمه را بر اساس اینکه در کدام شهر با چه نوع خاک و مواد مغذی کشت بشود فرق دارد ، و مرغوب ترین نوع تخمه مشهدی را در استان خراسان داریم . بر اساس اینکه در کجا کشت بشود ویژگی های ظاهری آن تغییر می کند به عنوان مثال تخم کدو مشهدی در مشهد با خوی تفاوت ظاهری دارد .

این تفاوت ظاهری ، در اصل علت تقسیم بندی تخم کدوی مشهدی است ، تخم کدوی مشهدی ، در شهر خوی چاق تر و ریز تر است و در شهر مشهد کمی پهن تر و بزرگ تر است . شاید لتوان گفت در کل طبقه بندی آن اشتباه است چون ویژگی های متمایز کننده بسیار جزئی هستند .

خرید مستقیم تخمه کدو مشهدی

خرید مستقیم تخمه کدو مشهدی می توان تخم کدو مشهدی را از چند طریق خریداری کرد ، اولین راه خرید عمده از زمین داران مناطق خراسان است ، با مراجعه به باغات طرق و قوچان ژ در ماه شهریور می توان تخمه درجه یک مشهدی را خریداری کرد .

نکته مهم در خرید این است که زمان رسیدن محصولات تخمه کدو متفاوت است ، به عنوان مثال ، در خوی دیر تر به بار می‌نشیند اما در مشهد زود تر به بار می‌نشیند . میتوان از این تفاوت زمان برای اولویت خرید عمده استفاده کرد .

یعنی ابتدا می توان از خوی خرید کرد و سپس برای خرید نوع نشهذی به خراسان رفت . خرید تخم کدو مشهدی می تواند خام نباشد و به صورت شور کرده ، زرد چوبه زده و ادویه دار. باشد که قیمت گرانتری را در پی خواهد داشت .

یک راه دیگر هم برای خرید تخمه مشهدی هم خرید آنلاین است که برای خرید عمده زیاد کاربردی نیست ، مگر اینکه با ارتباط با مسئولین فروشگاه با قیمت توزیع تخمه کدو ، ان را ، عمده و کلی در حجم بالا خریداری کرد .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.