کیکی با باتری ماشین زانتیا در ایروان ارمنستان پخته شد

در خودروهای مدرن که اکثر قطعات مانند سیستم انژکتور، شمع، سنسورها نیز از باتری تغذیه می‌شوند. کاربرد باتری در موتورهای احتراق داخلی بنزینی و دیزلی دسته باتری آنها به باتری های SLI اشاره می کند که به منظور استارت، روشنایی و احتراق در وسایل نقلیه انجام می شود.

در هنگام راه اندازی موتور، انواع باتری ماشین زانتیا نیروی اضافی لازم را زمانی که قطعات الکتریکی یک وسیله نقلیه نیاز به نیروی بیش از منبع تغذیه سیستم شارژ دارند، تامین می کنند. این ویژگی را می توان تثبیت کننده نیز نامید.

انواع خاصی از باتری برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی و هیبریدی استفاده می شود. آنها از باتری وسایل نقلیه الکتریکی با ولتاژ بالا استفاده می کنند اما باتری خودرو نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

این امکان استفاده از قطعات الکتریکی استاندارد خودرو را فراهم کرد که برای کار با ولتاژ 12 ولت طراحی شده اند. به این نوع باتری ها، باتری های کمکی نیز می گویند.

باتری ماشین

خودروهای الکتریکی (EVs) مانند موتورهای احتراق داخلی معمولی که از دینام برای تقویت باتری در حین کار استفاده می کنند، باتری های کمکی را شارژ نمی کنند.

خودروهای الکتریکی از مبدل DC به DC برای کنترل ولتاژ به ولتاژ شارژ شناور مورد نیاز استفاده می کنند. در زیر اجزای اصلی باتری های مورد استفاده در موتورهای موتور خودرو آورده شده است.

ظرف بخشی از قوطی فولادی است که برای محصور کردن مواد سلول برای تشکیل یک کاتد استفاده می شود که بخشی از واکنش الکتروشیمیایی است.
کاتد یک دی اکسید منگنز و کاتد است. الکترودی است که در اثر واکنش الکتروشیمیایی احیا می شود. جداکننده ها  پارچه های الیافی و نبافته ای هستند که الکترودها را جدا می کنند.
آندها الکترودهایی هستند که اکسید می شوند. آنها از فلز روی ساخته شده اند. الکترولیت محیطی برای حرکت یون در داخل سلول است.

جریان یونی را درون باتری حمل می کند. از محلول هیدروکسید پتاسیم در آب ساخته شده است. جمع کننده  یک پین برنجی در وسط سلول است که برق را به مدار بیرونی هدایت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.